Starostlivosť o zimné pneumatiky – Kompletná rutina

starostlivost o zimne pneumatiky titulka

Zimné počasie môže dať vašim pneumatikám poriadne zabrať. Starostlivosť o zimné pneumatiky a vaše vozidlo, vám zaistí, aby ste bez problémov zvládli chladné zimné počasie.

Chladnejšie počasie postupne prichádza. Pre mnohých z nás je ukazovateľom vonkajšej teploty hodnota na palubnej doske alebo cesta z vášho teplého domu do auta. Musíte si uvedomiť, že vaše pneumatiky sú celý čas vonku a musia znášať ťarchu chladného počasia.

Dodržiavaním nasledujúcich rád, môžete svoje pneumatiky udržiavať v čo najlepšom stave.

Starostlivosť o zimné pneumatiky

Správne nahustenie pneumatík je dôležité z mnohých dôvodov.

Udržiavať správny tlak vzduchu v pneumatikách je dôležité vždy, ale v chladnom počasí je to ešte dôležitejšie. Moderné pneumatiky boli navrhnuté a vyrobené tak, aby optimálne fungovali, keď sú nahustené v rámci odporúčaní výrobcu. Keď sú nafúknuté príliš, môžu mať tendenciu prasknúť, pretože sú pod príliš veľkým tlakom a pneumatika je teda príliš namáhaná. Nedostatočne nafúknuté pneumatiky môžu pôsobiť nedbalo a vyvolávať dojem, že nemáte kontrolu nad vozidlom. Zvyšujú pravdepodobnosť, že stratíte kontrolu nad vozidlom, čo nikdy nie je dobré a žiaduce.

starostlivost o zimne pneumatiky nahustenie

Udržujte pneumatiky čisté

V zime je starostlivosť o zimné pneumatiky nesmierne dôležitá. Dbajte na čistotu svojich pneumatík, aj keď umývanie auta nie je v tomto ročnom období až také naplňujúce. Umývanie vám umožní odhaliť drobné problémy s pneumatikami, ktoré by sa mohli zmeniť na veľké. Vďaka čistej pneumatike si môžete všimnúť chýbajúce kusy gumy alebo netesnosť bočnice, prípadne začínajúce opotrebovanie behúňa, v skratke čokoľvek, čo by mohlo naznačovať, že je čas na výmenu pneumatiky.

starostlivost o zimne pneumatiky ciste

Vymeňte letné za zimné pneumatiky

Je dôležité mať zimné pneumatiky. Mnoho ľudí si neuvedomuje, že dobré zimné pneumatiky vám môžu z dlhodobého hľadiska ušetriť peniaze. Po skončení jesenného obdobia, keď je teplota pravidelne nižšia ako 7 °C, vám odporúčame vymeniť pneumatiky za zimné. Môže sa to zdať drahšie, lebo potrebujete dve sady pneumatík, ale v skutočnosti vás to môže vyjsť rovnako alebo dokonca lacnejšie, ako mať jednu sadu pneumatík. Zimné pneumatiky sú vyrobené z mäkšej gumy, vďaka čomu sú oveľa lepšie v chladnom počasí, pretože sú pružné a dokážu sa prichytiť na zľadovatenom, mokrom a zablatenom povrchu.

Vymeňte svoje pneumatiky správne a rotujte ich

Väčšina výrobcov odporúča, aby ste mali namontované správne pneumatiky, vhodné pre aktuálne podmienky. Vhodne namontováne pneumatiky zlepšia spotrebu paliva, výkon, pohodlie a množstvo ďalších faktorov. V zime je to obzvlášť dôležité, nesprávne pneumatiky na aute sú v podstate to isté ako nosenie nesprávneho typu topánok pri pokuse o chôdzu po zľadovatenom povrchu.

Ak máte novú sadu pneumatík, odporúčame ich otáčať a vyvažovať. Striedaním pneumatík v polročných intervaloch spomalíte a rozložíte ich opotrebovanie rovnomernejšie.

Pneumatiky z našej ponuky